Aktualne novice in obvestila iz življenja in dela v našem vrtcu.

Akcija zbiranja starega papirja

četrtek, 17. 10. 2019, 14:14, objavila Nataša Golob

Spoštovani starši oziroma skrbniki!

Tudi letos bo v tednu od 21. 10. 2019 do 25. 10. 2019 v OŠ Benedikt potekala akcija ZBIRANJA STAREGA PAPIRJA. Papir bomo zbirali pred vhodom v šolo med 7.00 in 8.15. Ker se bo papir sproti tehtal, vas v primeru gneče prosimo za malo potrpljenja. Potrudite se in prinesite čim večjo količino papirja.

Šolski sklad OŠ Benedikt

Humanitarna akcija "Drobtinica"

četrtek, 17. 10. 2019, 7:47, objavila Doris Horvat

V nedeljo, 20. 10. 2019, bo v Benediktu potekala humanitarna akcija "Drobtinica", ki jo organizira Rdeči križ Slovenije OZ Lenart v okviru OO RK Benedikt v sodelovanju z OŠ Benedikt. Učenci naše šole se bodo humanitarne akciji udeležili v sklopu interesne dejavnosti Prostovoljstvo. V Benediktu pred trgovino Mercator bo od 7. do 12. ure postavljena stojnica, na kateri bodo učenci v zameno za prostovoljne prispevke ponujali pekovske izdelke in sadje, ki jih bodo podarili donatorji. Zbrana sredstva bodo namenjena šolskemu skladu OŠ Benedikt, v okviru katerega bomo lahko otrokom iz socialno ogroženih družin omogočili topel obrok.

Vljudno vas vabimo, da nas podprete s svojim obiskom.

Kostanjev piknik

sreda, 16. 10. 2019, 21:56, objavila Doroteja Šlebinger

Kostanjček zaspanček
(M.Voglar)

Kostanjček zaspanček na veji visi,
zavit ves v lupino prav sladko že spi.
Tedaj pa zapiha vanj veter močan:
kostanjček zaspanček, jesen je na plan!

Kostanjev piknik je potekal v lepem sončnem vremenu na ponedeljkov jesenski dan. Otroci in starši so sodelovali pri prinašanju kostanjev, vrtčevska kuhinja pa je poskrbela za topel čaj. Tudi razigrane otroške glasbe nam ni manjkalo. Starši so se našemu povabilu odzvali v zelo velikem številu in skupaj smo preživeli lep popoldan.

Botra jesen

ponedeljek, 7. 10. 2019, 13:22, objavila Mihaela Kralj

Botra jesen že v deželo prihaja,
z dežjem in vetrom nam rada nagaja.
V polje in gozd je že urno zavila,
barve jesenske povsod je razlila.
S kapljico rose je barve zmešala,
kaplje dežja pa še zraven dodala.
(Janez Kuhar)

Jesen že pridno barva tudi našo naravo z rumenimi, rdečimi in rjavimi barvami. Sonce se že veselo skriva za oblaki in jesenski pridelki so že večinoma pobrani. S svojo paleto jesenskih barv je Botra jesen obarvala tudi naš vrtec. Pogumno je stopila skozi naša vrata in pozdravila otroke v vsaki igralnici. S seboj je prinesla tudi polno košaro jesenskih pridelkov in plodov, katere so si lahko otroci pobližje ogledali in se o njih pogovarjali. Otroci so Botro jesen lepo sprejeli, zapeli so ji pesmice in se poslovili z željo, da jih drugo leto spet obišče. Obljubili so ji, da bodo jesen s pridom izkoristili in se v naravi naužili njenih lepot.

Vabilo na kostanjev piknik

sreda, 2. 10. 2019, 21:10, objavila Nataša Golob

Jaz na piknik grem,
tud' jaz na piknik grem,
jaz na piknik grem,
prišla je lepa že jesen.
Darove spet poklanja,
veliko jabolk in kostanja.
(Mojca Pavlič)

V četrtek, 10. 10. 2019, od 15.00 do 17.00 ure, vas vabimo na kostanjev piknik. Piknik bo potekal na igrišču pred starim vrtcem. Prosimo, da v ta namen prinesete kostanje in dobro voljo.

Lepo vas pozdravljamo, vgojitelji vrtca Benedikt

Predstava Pesmice s podstrešja

sreda, 2. 10. 2019, 20:55, objavila Nataša Golob

V petek, 4. 10. 2019, nas prvič v tem vrtčevskem letu obišče Miškino gledališče KU-KUC s poskočno predstavo Pesmice s podstrešja.

V sodelovanju z Dejanom Krajncem nam pripravljajo predstavo, ki je posebna, drugačna in neponovljiva in prav s to predstavo nas bodo popeljali v prijeten in prav tako poseben Teden otroka, ki ga praznujemo v prihajajočem tednu.

Trajnostna mobilnost

nedelja, 22. 9. 2019, 22:32, objavila Nataša Golob

Skupaj z OŠ smo se odzvali povabilu Ministrstva za infrastrukturo RS k sodelovanju pri izvajanju aktivnosti na temo trajnostne mobilnosti.

S projektom želimo prispevati k spreminjanju potovalnih navad otrok v vrtcih in njihovih bližnjih in posledično k zmanjševanju motornega prometa v okolici vrtca. Hkrati prispevamo k zmanjšanju okoljskih obremenitev, k spodbujanju gibanja otrok in s tem h krepitvi njihovega zdravja.

V vrtcu nas bo spremljal beli zajček, ki želi očistiti svoj umazani kožušček.

Beli zajček želi otroke in njihove starše spodbuditi, da prihajajo v vrtec na čimbolj trajnosten način: s hojo, s kolesom, s skirojem, z rolerji, s poganjalčkom.

Aktivnosti bomo izvajali v oddelkih drugega starostnega obdobja od septembra 2019 do julija 2021.

Množični tek za otroke

ponedeljek, 16. 9. 2019, 10:17, objavila Nataša Golob

Atletska zveza Slovenije tudi letos pripravlja množično akcijo, s katero spodbuja otroke k prvim atletskim korakom in želi ozavestiti sodelujoče o pomenu zdravega načina življenja. Gre za najbolj množičen tek otrok v Sloveniji – Začni mlad, tekmuj pošteno, ki se mu je lani pridružilo več kot 20.000 otrok iz celotne Slovenije. Ta poseben športni dogodek bo v Sloveniji potekal v četrtek, 19. septembra 2019.

Tudi otroci iz našega vrtca se bodo pridružili učencem naše šole, se orientirali na označeni progi s startom in ciljem ter s tekom poskušali premagati razdaljo 200 m.

Sodelovali bodo otroci iz oddelka Sončkov, Mehurčkov in Oblačkov.

Ostale novice in obvestila najdete v arhivu na spodnji povezavi.