Tradicionalna pustna povorka v najstarejše slovensko mesto Ptuj

objavljeno: 26. jan. 2016 12:38 avtor: Simona Lorenčič
Pustovanje 2016
Spoštovani starši, skrbniki.

Ponovno se na Ptuju bliža čas pustnih dogodkov in pustnih norčij, ki poskrbijo za odganjanje zime. Takrat si večina nadene maske in se prepusti pustnim šegam in navadam. V ta namen bomo letos ponovno obiskali otroško povorko »Veselih maškar« oz. mednarodno srečanje veselih maškar vrtcev in se predstavili s skupinsko masko (Sončki, Mehurčki in Oblački – samo letniki 2010 in 2011). Za pustne kostume in ideje bomo poskrbeli mi v vrtcu. Tema letošnje pustne povorke je: Prebujanje pomladi. Na Ptuj se bomo odpravili v četrtek  4. 2. 2016. Pretekla leta je bila povorka v ponedeljek, vendar je zaradi kulturnega praznika to leto prestavljena na četrtek. Odhod izpred vrtca je predviden takoj po zajtrku (ob 8.30 uri najkasneje), zato Vas naprošamo, da naj bodo otroci na ta dan prej v vrtcu oz. naj bodo točni na zajtrk (do 8.00 ure). Prihod na Ptuj je predviden do 9.15 ure. Sledi zbiranje skupin iz različnih vrtcev ob toplem napitku in okrepčilu (topel čaj in rogljiček). Ob 10.00 uri sledi povorka po starih mestnih ulicah ter zaključek povorke z rajanjem v Karnevalski dvorani, kjer nam bodo postregli s ptujskim krofom, čajem in sokom, kasneje – po rajanju pa še s kosilom. Za tem sledi veselo pustno rajanje ob glasbi in različnih animacijah. Predviden čas kosila je med 12.00 in 13.00 uro. Po kosilu se bodo otroci počasi odpravili proti Benediktu. Prihod v Benedikt je predviden med 13.30 in 14.00 uro.

Pričarajmo edinstveno pustno pravljico – s skupnimi močmi nam bo uspelo!

Vse podrobnosti o programu si lahko preberete na spletni strani http://www.kurentovanje.net