PROJEKT MEDIMEDO V NAŠEM VRTCU

objavljeno: 7. okt. 2015 09:16 avtor: Simona Lorenčič   [ posodobljeno 7. okt. 2015 09:21 ]

Spoštovani starši,

v naš vrtec se bodo v torek, 13. 10. 2015, vključili študentje medicine, ki bodo izvedli projektno dejavnost z naslovom Medimedo. Ob tej priložnosti vas naprošamo, da si otroci ta dan s seboj prinesejo eno »bolno« plišasto igračo.

Društvo študentov medicine Slovenije

Kaj je MEDIMEDO?

Projekt Medimedo je namenjen otrokom med 3. oz. 4. do 6. letom, da na sproščen način preko igre premagajo strah pred zdravniškimi pregledi. To dosežemo tako, da postavimo improviziran zdravstveni dom za igračke s čakalnico, ambulantami, rentgenom in lekarno, kjer delujejo študentje medicine in dentalne medicine kot zdravniki igračk in kamor otroci pripeljejo svoje bolne prijatelje. Hkrati pa tudi zmanjšamo negotovost bodočih zdravnikov in zobozdravnikov ob srečanju z najmlajšimi bolniki.

Več si lahko preberete na spletnem naslovu: http://www.dsms.net/medimedo/

Hvala za razumevanje.

Lep pozdrav.